ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА П`ятниця, 19.04.2024, 06:33
Меню сайту
Категорії розділу
Доповіді [0]
Професійно-теоретична підготовка [0]
Професійно-практична підготовка [0]
Загальноосвітня підготовка [4]
Виховна робота [2]
Психологічна служба [8]
Роздуми на тему [7]
Інші статті [8]
Свята та події
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Психологічна служба

Розвиваймо силу волі!
[size=12] Це підготовчі вправи. Вправа вважається освоєною, якщо вона десять днів виконується без провалів.
Вправа 1. "Замри". Протягом 5 хвилин сидіти в кріслі без всякого руху, абсолютно розслабившись. Дозволені тільки моргання. Протягом шести днів додавати по 30 секунд, довівши час розслаблення до 8 хвилин, і потім три дні "завмирати" по 8 хвилин.
Вправа 2. "Прогулянка". Вийшовши з будинку, повернутися додому рівно через годину (помилка не більше плюс-мінус 1-2 хвилини).
Ця вправа вимагає точного розрахунку часу і не так легко, як здається на перший погляд. Час виконання завдання може і змінюватися (від 40 хвилин до 1,5-2 годин), найголовніше - поставити собі чіткі умови.
Як варіант, точно за часом прийти на урок, чи в їдальню.
Вправа 3. "Книга". Яку б книгу ви не читали, щоденний час, відведений на неї, повинен дорівнювати 45 хв. Для зручності виконання вправи краще відкрити книгу в 15 хвилин-якоїсь години і закрити рівно у визначений час. За помилку вважається будь-яке відволікання, за власною ініціативою.
Вправа 4. "Телевізор". Заздалегідь відзначте в телепрограмі за тиждень 1-3 передачі, які ви дозволите собі подивитися повністю. Що стосується інших передач, то їм ви можете приділити рівно 7 хвилин. З досвіду відомо, що для багатьох це найважча вправа, але й найважливіша для розвитку звичок саморегулювання.
З чотирьох запропонованих вправ слід виконувати відразу не більше двох, але розучити всі чотири необхідно. Якщо протягом десяти днів не буде зривів, переходите до наступних вправ, які на відміну від підготовчих повинні зробитися звичкою, тобто закріпитися, стати вольовим навиком.
Наступна група вправ допомагає сформувати звички вольової поведінки.
Вправа 5. "Зарядка". Почати бажано з 10 хвилин, потім щотижня додавати по 1 хвилині і довести до 17. При цьому необхідно дотримуватися двох умов: починати по можливості в один і той же час, займатися інтенсивно, щоб відчувати втому після закінчення зарядки. Поступово слід ущільнювати відведений на зарядку час, а для цього важливо реєструвати, що ви встигли зробити за цей інтервал часу: скільки стрибків, махів, присідань. Через три тижні після початку виконання зарядки кількість рухів має збільшитися не менш як на 20%, краще - на 30-40%.
Обов'язково щодня реєструвати результати. Вправа вважається освоєною, якщо вона три тижні проходить без зривів. Потім вона просто залишається звичкою у вашому житті.
Вправа 6. "Будильник". Вранці після дзвінка будильника порахувати до 35 і встати. Потім через день збавляти рахунок на 10 і на наступному тижні вставати на рахунок "три". Тут реєстрація теж потрібна, але вона набагато простіша: важливо, на який рахунок ви реально встали. Вправа вважається освоєною, якщо три тижні поспіль ви піднімаєтеся на рахунок "три".
Вправа 7. "Письмовий стіл". Це найбільш важка вправа-звичка, але зате найкорисніша і необхідна. Чітко позначте час, коли ви сядете за уроки, скажімо, в 17:00 або інший час. Перерва рівно через 40 хвилин, відпочинок 20 хвилин. Через два дні починайте реєструвати, скільки вам вдалося зробити в кожну сорокахвилинку, обов'язково вказуючи обсяг виконаного завдання. Постарайтеся ущільнити час. Через три тижні обсяг виконаного повинен збільшитися не менш як на 15% (краще на 25-30 wacko .
Освоївши вправи-звички і зробивши їх постійними, можна приступити до основної мети. Наприклад, оволодіти іноземною мовою, яким-небудь ремеслом, нарешті, власною професією. У будь-якому випадку корисно скласти план роботи.
Категорія: Психологічна служба | Додав: oleksandrenkomarina (15.12.2016)
Переглядів: 258 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Корисне
  • Читати книги онлайн
  • Вікіпедія
  • Всеукраїнська електронна бібіліотека
  • Українська бібліотека "Джерело"
  • Знання про Україну
  • Українська бібліотека
  • Тести ЗНО
  • Радіо онлайн
    Copyright Nik Gerasimenko © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz