ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА Понеділок, 10.12.2018, 02:23
Меню сайту
Категорії розділу
Доповіді [0]
Професійно-теоретична підготовка [0]
Професійно-практична підготовка [0]
Загальноосвітня підготовка [4]
Виховна робота [2]
Психологічна служба [8]
Роздуми на тему [7]
Інші статті [8]
Свята та події
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Загальноосвітня підготовка

Цікаві факти з фізики
Цікаві факти про фізику:
Який простий предмет допомагає дивитися крізь непрозоре матове скло?
Щоб подивитися крізь скло з матовою поверхнею, досить наклеїти на нього шматочок прозорого скотчу. Через нерівності матового скла світло розсіюється, але клейова сторона скотчу згладжує ці нерівності, і в результаті світло проходить ніби крізь звичайне скло. Потрібно додати, що якщо поверхня матова з двох сторін, цей трюк вже не спрацює.
Який вчений вимірював швидкість електричного струму на так званий ланцюг з живих людей?
Як відомо у швидкості з світлом може позмагатися електричний струм . Але у 1746 році, цей цікавий факт не був відомий людям, тоді французький фізик Жан -Антуан Нолле поставив експеримент по виміру швидкості струму. Він розставив 200 людей , з’єднанавши їх за допомогою залізного дроту , по колу , яке було завдовжки півтора кілометра , а потім розрядив в цей ланцюг батарею з лейденських банок , винайдених на рік раніше. Всі люди зреагували на струм в одну мить , що засвідчило в дуже високій швидкості даного показника струму.
Якою пам’яттю можуть володіти сплави металів?
Деяким металевимсплавам , наприклад нітінолу (55 % нікелю і 45 % титану) , властивий ефект пам’яті форми . Він виявляється в тому , що деформований виріб з такого матеріалу при нагріванні до певної температури повертається до своєї первісної форми . Це пов’язано з тим , що дані сплави мають особливу внутрішню структуру під назвою мартенсит , що володіє властивістю термопружності . У деформованих частинах структури виникають внутрішні напруження , які прагнуть повернути структуру в початковий стан. Матеріали з пам’яттю форми знайшли широке застосування у виробництві — наприклад , для з’єднувальних втулок , які при дуже низькій температурі стискаються , а при кімнатній — розпрямляються, формуючи з’єднання набагато надійніше зварювання.
Чим відрізняється механізм хлебтання води у кішок і собак?
У процесі хлебтання кішки не занурюють язик у воду , а , злегка торкнувшись зігнутим кінчиком поверхні , тут же втягують його назад вгору. При цьому утворюється стовпчик рідини завдяки найтоншому балансу гравітації , яка тягне воду вниз , і сили інерції , яка змушує воду продовжувати рух вгору. Схожий механізм хлебтання використовують собаки — хоча спостерігачеві може здатися , що собака зачерпує рідину язиком , складеним у лопатку , але рентгенівський аналіз показав , що всередині рота ця « лопатка » розгортається , а створюваний собакою водяний стовпчик аналогічний котячому .
Чому комахи б’ються в світильники?
Комахи орієнтується в польоті по світлу. Вони фіксують джерело — Сонце чи Місяць — і витримують постійний кут між ним і своїм курсом , приймаючи таке положення, при якому промені освітлюють завжди одну і ту ж сторону . Однак якщо промені від небесних світил майже паралельні , то від штучного джерела світла промені розходяться радіально . І коли комаха вибирає світильник для свого курсу , то рухається по спіралі , поступово наближаючись до нього.
Який природний об’єкт на Землі в 5 разів гарячіший, за поверхню Сонця?
Я думаю багато хто здогадався, що це блискавка, яка має температуру в п’ять разів вищу ніж температура поверхні зірки, яку ми називаємо Сонце.
Що впливає на напрямок закручування води в воронці?
Сила Коріоліса , викликана обертанням Землі навколо власної осі , ніяк не впливає на кручення воронки води у ванній. Її дію можна побачити на прикладі закручування повітряних мас (за годинниковою стрілкою в південній півкулі і проти — в північному) , але ця сила занадто мала , щоб закрутити маленьку і швидку воронку . Напрямок обертання води в ній залежить від інших факторів , наприклад , напрямки різьби в зливному отворі або конфігурації труб.
Який фізичний ефект був доведений на практиці музикантами , які два дні поспіль грали одну ноту?
Австрійський фізик Крістіан Доплер в 1842 році теоретично обгрунтував , що частота коливань , яку сприймає спостерігач , залежить від швидкості і напряму руху джерела хвиль і спостерігача відносно один одного. Через три роки голландський метеоролог Христофор Бейс — Баллот взявся довести це твердження на практиці , для чого найняв паровоз з платформою , посадивши на неї двох сурмачів, а на пероні розмістив декількох музикантів з абсолютним слухом. Платформа з трубачами, які, змінюючи один одного, постійно тримали ноту соль , їздила повз перон протягом двох днів. Весь цей час спостерігачі відзначали, що чують різні ноти, в результаті чого істинність ефекту Допплера була підтверджена.
Навіщо Ньютон запускав собі в око чужорідний предмет?
Ісаак Ньютон був зацікавлений не тільки фізикою, але й іншими науками, і не цурався проводження експериментів на власному тілі. Свою здогадку про те, що ми бачимо навколишній світ через тиск світла на сітківку ока, він зміг перевірити наступним чином: вирізавши зі слонової кістки тонкий випуклий зонд, запустив його собі в око і натиснув ним на задню сторону очного яблука. Кольорові спалахи та круги , які виникли під час експеременту тільки підтвердили гіпотезу вченого.
Чому літак-розвідник SR-71 Blackbird не можна повністю заправити на землі?
Американський літак-розвідник SR-71 Blackbird має певні зазори в своїй обшивці, які проявляються при звичайній земній температурі. Під час польоту температура збільшується, завдяки силі тертя , і зазори стають невидимими, а охолоджує обшивку паливо. Але в звичайному стані на землі літак втрачає , нехай і в невеликих кількостях, паливо через ці щілини. Тому (а також для зменшення злітної швидкості шляхом економії маси) спочатку в літак заправляється тільки невелика кількість пального, і вже в повітрі відбувається дозаправка.
А тепер не тільки цікавий, а і корисний факт про те як відрізнити зварене яйце від сирого?
Покрутивши зварене яйце на гладкій поверхні, воно дорсить швидко почне крутитися в тому напрямку в якому ви його покрутити і буде обертатися досить довго, а сире зупиниться набагато раніше. Таке явище відбувається тому, що зварене яйце обертається як єдине ціле, а вмістом сирого яйця – є рідина, яка не є єдиним цілим зі шкарлупою . Тому, коли починається обертання , рідкий вміст через інерцію спокою відстає від обертання шкаралупи і гальмує рух . На цьому ми закінчимо відповіді на запитання, які формують найцікавіші факти з фізики.
Джерело: http://cikavi-fakty.com.ua/pidbirka-cikavux-faktiv-z-fiziku/
Категорія: Загальноосвітня підготовка | Додав: oleksandrenkomarina (15.05.2017)
Переглядів: 163 | Теги: Цікаві факти, Фізика | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Корисне
 • Читати книги онлайн
 • Вікіпедія
 • Всеукраїнська електронна бібіліотека
 • Українська бібліотека "Джерело"
 • Знання про Україну
 • Українська бібліотека
 • Тести ЗНО
 • Радіо онлайн
  Copyright Nik Gerasimenko © 2018
  Створити безкоштовний сайт на uCoz